Chciałbyś zobaczyć, jak wyglądałby dany zestaw keycapów przed ich zakupem? Bez większego problemu możesz to zrobić w jednym darmowym programie - keyboardsimulator.xyz

Symulator klawiatury

W symulatorze otrzymujemy możliwość spersonalizowania wyglądu klawiatury, w środowisku 3D. Program jest bardzo intuicyjny i prostu w obsłudze, a w połączeniu z byciem Darmowym programem, bardzo zachęcamy do zabawy nim. Mimo że aplikacja Keyboard Simulator istnieje od 2020 roku, okazuje się, że wiele osób nie wiedziało o tym poręcznym narzędziu.
keyboardsimulator.xyz

Dostępne rozmiary klawiatur

Od razu po wejściu do symulatora, otrzymujemy wiele podstawowych opcji customizacji klawiatury mechanicznej takich jak rozmiar czy presety kolorów. Rozmiarów klawiatur do wyboru jest mnóstwo, od 10% numpadów aż do klawiatur w pełnym rozmiarze 100%.
Symulator klawiatury rozmiary

Pełny zakres rozmiarów klawiatur do modyfikacji | keyboardsimulator.xyz

Legendy w stylu Cherry vs SA

Drugą oraz trzecią opcją zmianie ulega czcionka keycapów. Ustawić można styl legend: Cherry (pogrubione znaki w lewym-górym rogu) oraz SA (znaki w centralnej części keycapa). Jeśli szukacie dodatkowych oznaczeń na klawiszach, takich jak znaki z innych języków, również istnieje taka możliwość, zawierająca wiele opcji wyboru.
symulator klawiatury legendy cherry

Legendy w stylu Cherry | keyboardsimulator.xyz

symulator klawiatury legendy sa

Legendy w stylu SA | keyboardsimulator.xyz

symulator klawiatury legendy obce jezyki

Legendy dodatkowe | keyboardsimulator.xyz

Case klawiatury mechanicznej

Obudowa klawiatury obudowie nie równa i o tym twórcy symulatora też pomyśleli. Do wyboru oferują możliwość zaokrąglenia case’a obudowy bądź zostawienia jej sześciennej. Wybrać można również wykończenie obudowy. Do wyboru wykończenia udostępnione są opcje:
  • Matowe (Matte)
  • Szczotkowane (Brushed)
  • Błyszczące (Glossy)
W następnej pozycji wybieramy kolor obudowy oraz kolor tła na jakiej znajduje się klawiatura.
symulator modyfikowania klawiatury case

Zmiana kształtu oraz wykończenia case'a klawiatury | keyboardsimulator.xyz

Keycapy do klawiatury

Najważniejsza funkcja całego symulatora, czyli wybór koloru keycapów. Do zabawy udostępnionych zostało bardzo wiele presetów, najbardziej popularnych wzorów keycapów dostępnych na rynku. Jednym kliknięciem możemy zobaczyć jak prezentują się takie zestawy jak 8008, Botanical, Olivia czy Red Samurai.
botanical keycaps keyboard cusomization simulator

Set keycapów Botanical | keyboardsimulator.xyz

Własny customowy set keycapów do klawiatury mechanicznej

Oczywiście jesteśmy w stanie utworzyć swój własny wzór. Wystarczy do tego kliknąć opcję +ADD oraz przejść do okna EDITOR. W edytorze dostosować możemy każdy wybrany przycisk klawiatury. Najłatwiej jednak na początku zacząć od grup przycisków, a takie w podstawie otrzymujemy trzy. Pierwsza z nich Base, oznacza podstawowe przyciski klawiatury, a więc litery czy liczby. Kolejna: Mods, oznacza przyciski funkcyjne, takie jak CTRL, spacja itp. Accent oznacza wybrane przyciski, które mając nadawać dodatkowego akcentu. Do każdej grupy można dodawać przyciski, wystarczy tylko kliknąć na nazwę grupy oraz kolejno na wybrany przycisk. Można również tworzyć kolejne grupy, nadawać im odpowiednie kolory przycisków oraz czcionki i oznaczać wybrane przez siebie klawisze.
Utworzony wzór można zapisać, wyciąć w postaci obrazu png bez tła czy przesłać linkiem!
customowa klawiatura mechaniczna symulator

Tworzenie własnych wzorów keycapów | keyboardsimulator.xyz

Wypróbuj, warto

Symulator keyboardsimulator.xyz to naprawdę świetne narzędzie które posłuży nie tylko do zabawy, ale także może się przydać podczas wybierania nowego setu keycap'ów czy nowego case'a. W bardzo prostym programie otrzymujemy wiele funkcji oraz możliwości customizacji klawiatury, więc jeśli interesuje Cię budowanie customowych klawiatur mechanicznych, koniecznie pobaw się tym symulatorem!
Miłego klikania! ?