Klawiatura mechaniczna ENDORFY Thock 75% Wireless to urządzenie, które wyróżnia się nie tylko swoim nowoczesnym designem, ale przede wszystkim wysoką jakością wykonania oraz wydajnością. Z pewnością zainteresuje ona osoby, które cenią sobie szybkość reakcji i precyzję działania podczas gier, a także elegancki wygląd.

Uniwersalna klawiatura mechaniczna

Klawiatura mechaniczna ENDORFY Thock 75% Wireless jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują wydajnej klawiatury do pracy oraz rozrywki. Urządzenie to posiada układ klawiszy 75%, co oznacza, że jest mniejsza od standardowych klawiatur, zajmując mniej miejsca na biurku i udostępniając to miejsce myszce. Ponadto, klawiatura ENDORFY Thock posiada również możliwość bezprzewodowego połączenia z urządzeniami za pomocą technologii Bluetooth 5.1 oraz 2,4Ghz, co umożliwia swobodne korzystanie z niej bez uciążliwych kabli.

Klawiatura 75% z knobem od Endorfy

 

Jakość wykonania

Klawiaturę ozdabiają proste keycapy PBT wykonane metodą Double Shot. Oferują wysoką jakość, nieścieralność oraz prześwitujące legendy (ale tylko górne!). Sama konstrukcja klawiatury jest bardzo sztywna oraz sprawia wrażenie wytrzymałej. Top case'a wykonany został z aluminium, co solidnie usztywnia całą konstrukcję.

Ze względu na standardowe wielkości keycapów dla rozmiaru 75%, klawisze w tej klawiaturze mogą zostać z łatwością wymienione, dla większego spersonalizowania swojego biurka!

Black Seigaiha Keycap Set

Klawiatura Endorfy Thock 75% Black z założony keycapami Seigaiha Keycap Set

Dostępne przełączniki

Klawiatura mechaniczna ENDORFY Thock 75% Wireless została wyposażona w przełączniki Kailh Box Red oraz Black, które zapewniają wysoką wydajność i niezwykle szybką reakcję. Ponadto, są one niezwykle ciche w użytkowaniu, co jest ważne dla osób, które potrzebują klawiatury do pracy w biurze lub miejscach publicznych.

Switche Kailh Box Red to bardzo przyjemne switche liniowe z siłą potrzebną do aktywacji wynoszącą 45g. Dzięki "Box-owi" switche są dużo gładsze podczas nacisku.

Kailh Box Black również są switchami liniowymi, jednakże są znacząco cięższe od redów. Siła potrzebna do aktywacji wynosi bowiem 60g. 

Klawiatura ta została jednak wyposażona w Hot-Swapa, a więc jeśli jednak nie lubisz switchy liniowych albo te znudzą Ci się z czasem, bez żadnego problemu możesz je wymienić na praktycznie każde dostępne na rynku. Klawiatura przyjmuje swiche 3 oraz 5-pionowe.

klawiatura mechaniczna z hotswap

Endorfy Thock 75% Black posiada możliwość wymiany switchy bez konieczności lutowania

Bezprzewodowość!

Jedną z najciekawszych funkcji klawiatury jest jej możliwość połączenia z komputerem. Oferuje ona 3 takie sposoby: bezprzewodowo po Bluetooth, radiowo z adapterem 2,4 Ghz oraz przewodowo.

Połączenie Bluetooth można nawiązać aż z 3 urządzeniami, jednakże podczas takiego połączenia odczuwalne będzie opóźnienie. Nie polecamy takiego rozwiązania do gier, jednakże do pracy jak najbardziej.

Połączenie Radiowe 2,4Ghz zaoferuje połączenie z 1 urządzeniem do którego podłączymy adapter wstępnie schowany na spodzie klawiatury. Taki typ połączenia zaoferuje nienajgorsze opóźnienie, a więc bez problemu można grać na tej klawiaturze bezprzewodowo!

Połączenie przewodowe również zostało rozwiązane przyjemnie dla użytkownika, ponieważ w pudełku dołączony został kabel z usb-c w oplocie. Kabel jest wysokiej jakości, jednakże sama końcówka która wchodzi do klawiatury, posiada specyficzne wycięcie, które może uniemożliwić podłączenie zamiennych kabli. 

Bezprzewodowa klawiatura gamingowa

Klawiatura gamingowa Endorfy Thock 75% Black z 3 trybami połączenia

RGB

RGB jest i zrobione jest dobrze. Podświetlany jest każdy przycisk, na kolor jaki mu ustalimy lub zmienny w zależności jaki tryb podświetlenia puścimy. Zmiany RGB można dokonywać dzięki skrótom klawiszowym lub dedykowanej aplikacji od Endorfy. 

Jedynym elementem do którego można się przyczepić to brak podświetlenia przedniej części keycapów, gdzie znajdują się dodatkowe legendy.

Keycapy PBT Double-Shot w klawiaturze Endorfy Thock 75% Black

Specyfikacja klawiatury

  • Typ klawiatury: mechaniczna
  • Układ klawiszy: 75%
  • Technologia połączenia: przewodowa, radiowa 2,4Ghz, Bluetooth 5.1
  • Przełączniki: Kailh Box Red/Black
  • Wymiary: 326mm x 136mm x 43mm
  • Waga: 730g

Klawiatura Endorfy Thock 75% Black jest przystosowana pod customowanie. Na zdjęciu z keycapami Seigaiha Keycap Set

Podsumowując

Klawiatura mechaniczna ENDORFY Thock 75% Wireless to wyjątkowe urządzenie, które oferuje niezłą jakość wykonania, niezwykłą wydajność oraz elegancki design. Bezprzewodowe połączenie z urządzeniami, a także możliwość korzystania z niej bez uciążliwych kabli, zapewniają swobodę w użytkowaniu. Dla osób, które szukają klawiatury do pracy, jak i do rozrywki, ENDORFY Thock 75% Wireless jest doskonałym wyborem.