Darmowe gry online w pisanie na klawiaturze to zabawne sposoby na poprawę szybkości i dokładności pisania na klawiaturze. Badania wykazały, że gry w pisanie na klawiaturze są tak samo skuteczne jak oprogramowanie oparte na ćwiczeniach w celu zwiększenia liczby słów na minutę (WPM). Różnica polega na tym, że gry na pisanie na klawiaturze są o wiele bardziej zabawne niż ćwiczenia na pisanie na pamięć, które są nauczane na wielu kursach z pisania na klawiaturze. W tym przewodniku opiszemy szczegółowo, dlaczego gry w szybsze pisanie na klawiaturze są skuteczne i podamy Wam kilka najlepszych darmowych gier online na poprawienie prędkości pisania na klawiaturze dostępnych obecnie.

Korzyści z grania w gry online na klawiaturze

 1. Uczenie się w formie gry

Powtarzające się ćwiczenia z pisania na maszynie są nudne, ale gry online zamieniają nudę w  zabawne interakcje. Gracze muszą reagować na podpowiedzi w grze, co może pomóc im w nauce kombinacji klawiszy, które nie sąsiadują ze sobą szybciej niż po prostu wpisywanie tych samych liter i symboli w kolejności.

 1. Umiejętność pisania na klawiaturze dotykowej bez patrzenia

Gracze, którzy chcą wygrać i być dobrzy w grach w pisanie na klawiaturze, muszą opanować używanie wszystkich dziesięciu palców i pisanie bez patrzenia na klawiaturę (pisanie dotykowe), aby zmaksymalizować szybkość i szybkość reakcji. Te cechy sprzyjają koordynacji ręka-oko i zwiększonej dokładności.

 1. Reaktywne pisanie na klawiaturze

Podobnie, gracze muszą reagować na warunki gry. Zamiast kopiować ciąg liter, cyfr i symboli lub wystukiwać zdanie, muszą reagować w czasie rzeczywistym na ciągle zmieniające się bodźce. To z kolei może pomóc w zwiększeniu szybkości i prędkości pisania.

 1. Zdrowa rywalizacja

Gry są z natury konkurencyjne, a rywalizacja nieustannie motywuje do poprawiania swoich wyników. Ludzie, którzy grają w gry online są napędzani nie tylko przez osiąganie osobistych wysokich wyników, ale przez pokonywanie innych w zawodach.

 1. Nagradzające doświadczenie

Poprawa szybkości i dokładności pisania na klawiaturze jest satysfakcjonująca i może być niesamowicie ekscytująca, gdy gracze zdobywają poziomy, zarabiają wirtualne nagrody lub wygrywają wyścigi.

 

Kilka darmowych gier online w pisanie na klawiaturze

Zarówno dzieci jak i dorośli mogą grać za darmo w każdą (i wszystkie) z poniższych gier online w celu poprawienia swojej prędkości pisania na klawiaturze. Wszystkie podane poniżej gry dostępne są w 100% w języku polskim.

 1. Słowo skoczek

W grze starujemy słowo-skoczkiem, który musi przeskakiwać przez różne przeszkody oraz walczyć z różnymi wrogami, a robi to dzięki poprawnemu wpisywaniu przez Ciebie pełnych słów wyświetlanych na ekranie. Gra dostępna na agilefingers.com.

najlepsze gry do pisania

https://agilefingers.com/pl/gry/slowo-skoczek

 1. Ratuj owieczki

W tej grze poćwiczysz szybkie wpisywanie poszczególnych znaków na klawiaturze. Gra polega na ucieczce owieczek przed statkiem kosmicznym. Gra dostępna na agilefingers.com.

gry do szybszego pisania

https://agilefingers.com/pl/gry/ratuj-owieczki

 1. Gwiezdne słówka

Bardzo ciekawa gra wymagająca już pewnego doświadczenia w szybkim pisaniu. Gra polega na wpisywaniu pełnych słów na klawiaturze, które pojawiają się w gwiazdkach w kosmosie. Każde słowo należy wpisać, zanim skończy się jej czas. Gra dostępna na agilefingers.com.

szybsze pisanie na klawiaturze

https://agilefingers.com/pl/gry/gwiezdne-slowka

 1. Spadające słowa

Bardzo prosta graficznie gra, wymagająca szybkiego spisywania słów, które często nie występują w polskim słowniku, a są zbiorem liter. Bardzo dobre ćwiczenie na prędkość pisania oraz szybkie reagowanie na zmianę znaków które chcemy wpisać. Gra dostępna na typingstudy.com.

szybsze pisanie na klawiaturze mechanicznej

https://www.typingstudy.com/pl-polish-3/games/typing_walk

 1. Skucha

Gra bardzo podobna do wyżej wymienionej Ratuj Owieczki, jednakże jeśli stawiasz na trochę większe wyzwanie, to w Skucha możesz od razu wejść na poziom Ekspert, w której oprócz krótkiego czasu na pisanie liter, musisz poradzić sobie z cyframi oraz znakami specjalnymi. Gra dostępna na klawiatur.pl

 jak pisać szybciej na klawiaturze

https://klawiatur.pl/gry/skucha

 1. Motorówka

Gra w której kontrolujemy motorówkę. 4 litery które wyświetlane są na ekranie odpowiadają kierunkom w których będzie poruszać się motorówka. Odpowiednio klikając górną i dolną literę poruszamy się w dół i górę. Klikając odpowiednie litery wyświetlające się po prawej i lewej stronie, zwiększamy bądź zmniejszamy prędkość łódki z jaką płynie. Gra dostępna na klawiatur.pl

jak ćwiczyć szybsze pisanie

https://klawiatur.pl/gry/motorowka

Czy warto ćwiczyć szybsze pisanie grając w gry?

Pewnie, że warto. Szybsze pisanie na klawiaturze umożliwi Ci szybsze kończenie zadań w pracy czy prac domowych w szkole, a wymienione wyżej gry nie dość, że nauczą Cię pisać szybciej, to nie będzie się to odbywało nudną, powtarzalną nauką, a zabawą. Dzięki nim szybciej opanujesz układ w klawiaturze oraz wpisywanie poszczególnych słów czy całych zdań!