Marka AKKO jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród producentów klawiatur mechanicznych i akcesoriów. Przy projektowaniu swoich klawiatur prócz świetnej jakości stawiają również na niebanalny, wyjątkowy design. W czym tkwi fenomen marki i skąd wzięła się ich wielka popularność? Sprawdźmy to.
 

Historia AKKO

Firma AKKO została założona w Shenzhen w Chinach w 2016 roku, kładąc nacisk na projektowanie i budowanie innowacyjnych urządzeń peryferyjnych do komputera. Założyciele AKKO, którzy od lat zajmują się branżą komputerową oraz branżą gier, w swojej pracy kierują się założeniem by „uczynić peryferia czymś więcej niż tylko narzędziem”. Stąd wiele wzorów w klawiaturach oraz keycapach nawiązuje do trendów kolorystycznych, zainteresowań czy elementów popkultury.

Klawiatura AKKO Dragon Ball Z-GOKU 3108v2

Szeroka oferta produktów

AKKO oferuje niestandardowe klawiatury mechaniczne. Zainwestowało również w badania oraz rozwój klawiatur w celu poprawy i optymalizacji funkcjonalności czy wyglądu każdego wypuszczonego modelu. Aby zaspokoić potrzeby jak największej grupy odbiorców, AKKO oprócz niezależnie opracowywanych switchy, wiele modeli wypuściło we współpracy z firmami takimi jak TTC i GATERON. O tym jak wybrać idealne switche AKKO pisaliśmy tutaj.

AKKO cs sakura linear
Switche AKKO CS Sakura, LINEAR

AKKO cs black linear

Switche AKKO CS Black, LINEAR

AKKO jelly purple tactile

Switche AKKO Jelly Purple, TACTILE

AKKO cream blue tactile

Switche AKKO Cream Blue, TACTILE

 

Przy poszukiwaniu odpowiedniego rozmiaru klawiatury dla siebie, AKKO przygotowało się, aby zapewnić jak największe spectrum wyboru wielkości klawiatury: 108-klawiszy (klawiatura full size), 98- klawiszy, 100- klawiszy (96%), 87- klawiszy (TKL), 84- klawiszy (75%) , 68- klawiszy (65%), 61-klawiszy (60%).

Klawiatura AKKO 100%

Klawiatura 100% AKKO 3108 world tour

Klawiatura AKKO 98%

Klawiatura 98% AKKO 3098 black&gold

Klawiatura AKKO TKL

Klawiatura TKL AKKO 5087s ASA shine thrue

Klawiatura AKKO 75%

Klawiatura 75% AKKO PC75 year of tiger

Klawiatura AKKO 65%

Klawiatura 65% AKKO 3068 blue on white

Akko alice

Klawiatura 65% AKKO alice plus

Klawiatura AKKO 60%

Klawiatura 60% AKKO ACR61 black&pink

 

AKKO jest jednym z wiodących producentów keycapów, z latami doświadczenia w produkcji nakładek wykonanych w technologii PBT Dye-Sublimation oraz Double Shot, które również są podstawą  przy projektowaniu klawiatur AKKO. AKKO oferuje keycapy o różnych profilach, takich jak OEM, Cherry, OSA, ASA czy DSA, a każdy z nich zapewnia unikalne doświadczenie z pisania.

AKKO ASA macaw

Keycapy AKKO Macaw, profil ASA

AKKO CHERRY 9009 retro

Keycapy AKKO 9009 Retro, profil CHERRY

AKKO JDA provence

Keycapy AKKO Provence, profil JDA

AKKO MDA olivia

Keycapy AKKO Olivia, profil MDA 

AKKO OSA herb garned

Keycapy AKKO Herb Garned, profil OSA 

AKKO SAL black&gold

Keycapy AKKO Black&Gold, profil SAL 

Podsumowując

W tłumie różnych marek, dumnie na wysokim miejscu stoi AKKO, z ramionami otwartymi szerzej niż inne firmy. Wybierasz nową klawiaturę? AKKO posiada najszerszy wybór rozmiarów klawiatur mechanicznych na rynku. Dobierasz switche do swojego customowego buildu? Switche AKKO są jednymi z najbardziej polecanych na rynku, oferując niezawodne działanie, gładką pracę oraz ogromną różnorodność charakterystyk. Jeśli zamierzasz nadać nowego look’u swojej klawiaturze, to AKKO posiada w swojej ofercie znakomicie wykonane keycapy, o pięknych kolorach i różnorakich wzorach. Wybierając produkty AKKO, wybierasz jakość która zostanie z Tobą na lata.